Web přesunut na adresu kotynek.cz

tvorba

povídky

Přátelé, nevím, co se stalo, ale jednoho dne se ve mně probudil jakýsi tvořitelský duch, přičemž už mi nestačilo hrát si s grafikou či webdesignem. Byl jsem nucen vyjádřit slovy, větami nějaký příběh. Tak vznikaly první náznaky povídek, které ihned mizely kdesi v koši. Nakonec, když už jsem nevěděl, jak se zdokonalit, jak dosáhnout alespoň minimální kvality, rozhodl jsem se své řádky publikovat na tomto webu a vystavit je tak vstříc kritice nelítostného světa.


Vlčí dech

Kraj halila černá noc, studený vítr hnal tmavá oblaka, jež překrývala oblohu. O to hrozivěji vypadala ostrá skaliska horských úbočí, která se tyčila z korun hustého černého lesa jako útesy v šumícím moři. K jejich vrcholkům přilétali noční ptáci s ulovenými hlodavci a zajíci, kteří nestihli utéct do svých úkrytů před nebezpečím noci. Ze slují a dutin starých stromů se na noční lov vydávali netopýři. Jak zlověstně šustili svými křídly!

Dole ve stínu mohutných korun, mezi kmeny staletých stromů a divokými hustými keři ...pokračování

vydáno: 28.9.2009 | žánr: fantasy

Padlý hrdina

Bloumal jen tak po městě. Chodil a přemýšlel, co bude dál. Z vysoké ho vyhodili a výpověď z koleje na sebe tím pádem nenechala dlouho čekat. Neměl kde bydlet, neměl v podstatě kam jít, s rodiči se rozešel ve zlém a bylo by hluboko pod jeho úroveň přijít teď k jejich prahu a doprošovat se odpuštění. Svých pět švestek uklidil do auta, kde měl v plánu pár nocí přespat. Nebude to sice nejpohodlnější, ale jednou, dvakrát to přežije. Doufal, že snad najde co nejdřív nějaký podnájem. Neměl ale skoro žádné peníze, potřeboval nutně nějakou ...pokračování

vydáno: 27.3.2009 | žánr: ostatní/neurčitý

Dárek opojné noci

Jedná se o můj první pokus o napsání povídky. Vždy mě to lákalo, proto jsem v předvečer Vánoc 2008 začal psát povídku, kterou jsem dnes (22.2.2009) dokončil. Byl bych rád za vaše názory. Jestliže vás povídka nudila, nebojte se to napsat.


Nejistým krokem se motám noční ulicí. Vracím se z tahu. Nedaří se mi zaostřit. V uplynulých hodinách jsme s kamarády navštívili snad každý klub na Starém městě. Nemám u sebe ani korunu. Matně si vzpomínám, že mi v minulém klubu Pepé půjčil ...pokračování

vydáno: 22.2.2009 | žánr: fantasy